Story

Ahoj, tady Kamila, zakladatelka Cosmic Kids.

Kompromisy jsou něco, na co my nehrajeme. Naopak umění nebrat se vážně, vysoké standardy a životní drive jsou naše priority, které s vámi chceme sdílet. 

Vždycky jsem chtěla dělat něco, za čím bych si stoprocentně stála. Proto jsem vymyslela Cosmic Kids, prostor, kde mám absolutní svobodu v tvorbě a můžu ovlivnit každou fázi procesu. Ať už jde o velmi úzký a striktní výběr oblečení do našeho sortimentu, jeho redesign nebo vizuální prezentaci, užívám si tu možnost mít to kompletně v rukou.

Cosmic Kids byl vždycky jeden velký osobní projekt. Projekt, ve kterém jsem chtěla propojit svoje tři životní vášně – módu, fotku a lidskost. Od začátku jsem k tomu přistupovala stejně jako ke všem svým životním eskapádám, totiž spontánně a po hlavě. A tak vznikla idea hledat poklady, které by splňovaly moje vysoké nároky. Ať už jde o styl, původ, materiál nebo kvalitu zpracování. 

K těm nárokům. Budu upřímná, ty jsem snižovat nikdy neuměla. Už před lety jsem pochopila, jak zásadní je umět si v životě vybírat. Lidi, vášně, věci. Proto jsem se naučila se vším pracovat tak, aby realita v každém případě předčila moje očekávání. A o tom to je. Dělat to, v co stoprocentně věříme. Dělat to s vášní a naivitou a nechat se občas unést. Dělat to bez kompromisů. A především, sdílet, že to jde. 

A TOHLE S VÁMI CHCEME SDÍLET MY

Cosmic
Cosmic

Kvalita zpracování

Preciznost při výrobě oblečení je pro nás při výběru zásadní, a proto každý kousek ještě před zařazením do sortimentu podrobíme doslova vyčerpávající zkoušce kvality.

Původ

Na původu záleží. Zajímá nás, kde a přibližně kdy bylo oblečení vyrobeno. I přes nesmírnou rychlost cirkulace oblečení z fast fashion řetězců na secondhandový trh, u nás takové značky nenajdete. Věříme v kvalitu kultovních, mnohdy zaniklých módních domů, kde se k výrobě oblečení přistupovalo tradičně a s vizí jejich dlouhé životnosti. A my tuhle vizi rády realizujeme.

Péče

Individuální péče pro všechny. Doslova. Každému z našich kousků věnujeme spoustu pozornosti, abyste je obdrželi ve stavu ready-to-wear. Kabáty a saka necháváme profesionálně čistit v čistírnách šetrných k životnímu prostředí a praní ostatních kousků v ekologických prostředcích je pro nás samozřejmostí. Ale tady to zdaleka nekončí. Kontrolujeme kapsy, zpracování švů, měníme knoflíky, zkrátka jim navracíme jejich původní šarm.

OHLEDUPLNOST

K přírodě, budoucnosti a lidským potřebám. Aneb společenský a ekologický přesah. Čerpáme z již existujících zdrojů a nezatěžujeme tím planetu. Bojujeme proti neetickým pracovním podmínkám fast fashion řetězců. Uvědomujeme si komplexnost udržitelného a ohleduplného fungování firmy a chceme, aby každý, kdo se podílí na tvorbě Cosmic Kids, byl adekvátně ohodnocen.

Cosmic
Cosmic

PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Věříme v jejich dlouhou životnost a pozitivní vliv na naše tělo a mysl. Použitý materiál je pro nás u oblečení zásadní kritérium a vybíráme proto věci především z vlny, lnu, konopí, hedvábí, kůže a bavlny. A učíme vás o takové materiály pečovat.

NADČASOVOST

Asi se shodneme na tom, že některé ikonické kousky nás (vás) nepřestanou bavit nikdy. Perfektní vlněný kabát, dokonale padnoucí vintage jeany nebo střihově dotažený trench. Utopie? Možná. Trpělivost? Tu si připravte. Ale usnadníme vám to. Upravujeme precizně zpracované vintage oblečení do současných střihů převyšujících i naše utopistické představy.

ORIGINALITA

Sériová výroba je overrated. A u nás hrajeme spíš na monogamní vztahy.

LIMIT

Nutno podotknout, že zdroje vintage oblečení jsou vyčerpatelné. S ohledem na dosavadní (a budoucí) enormní nárůst secondhandového trhu je otázka, kdy kvalitní věci z druhé roky dojdou.

VÁŠEŇ

Vyhledáváme lidi s vášní pro to, co dělají. Dělejte to taky, změní vám to život.

Cosmic
Cosmic

ROZÁLIE O KAMILE

Cosmic Kids. Už název trochu napovídá, že se tak nějak jedná o svět sám o sobě. A v jeho centru se nachází osoba, bez které by doslova nic nebylo. Kamila. Kamila tomu všemu dodává drive. Vášeň. A hlavně - to nejdůležitější - bezmezně věří ve svoji vizi, neustále se snaží posouvat ji dál. Její síla je bezpochyby v citu pro detail.

Nad tím, co jiní nevidí jako podstatné, tráví hodiny času, dokud i tu nejmenší drobnost nevypiluje k dokonalosti. Samozřejmě je to sem tam i stres. Někdy se nezadaří, všude vládne chaos, to-do list je delší než seznam objednávek, ale to je lidské. Právě tak bych shrnula spolupráci s Kamilou, jako lidskou. Ať už se děje cokoli, vždy má pochopení pro druhé a dokáže vyjít vstříc, pomůže. Díky tomu vzniklo krásné přátelství.

Díky tomu Cosmic Kids vždy je a bude o lidech, ať už se jedná o naše zákaznice či jen o nás. A to je ten největší úspěch. Takže i přes všechny na poslední chvíli přidané produkty, zpožděná focení i změny plánů se nemůžu dočkat, až budu opět v centru dění, v chaosu, v našem malém vesmíru. Díky, Kami.

KAMILA O ROZÁLII

Pamatuju si na den, kdy se mě Rozálie ve dveřích při vyzvedávání objednávky zeptala, jestli nehledám někoho k sobě do Cosmic Kids. A taky si pamatuju na den, kdy jí fotím svatbu o patnácti lidech na analog. Oba tyhle momenty byly pro Cosmic Kids zásadní.

Den číslo jedna - poznala jsem jednoho z nejlepších lidí v životě, který mi prostřednictvím svojí citlivosti, vkusu a opravdovosti ukázal nový směr a vizi fungování Cosmic Kids. Už od začátku jsem v ní viděla výjimečnou čistotu a důvěru, která mě každý den motivovala jít dál. Róza je neskutečně pracovitá a zapálená pro všechno, čemu věří, toho si na ní vážím

Bez Rozálie by nikdy Cosmic Kids nevypadalo tak jako teď. Vize je jedna věc, ale exekuce věc druhá. A Róza pokaždé dokázala vystihnout přesně to, co jsem si malovala v hlavě. Ať už při jejím oblíbeném stylingu, vymýšlením top názvů produktů (jojo, ty best of patřily vždycky Rozálii), společném hledání oblečení v sekáčích, produkci focení nebo zpracovávání objednávek. Neuměla bych to líp.

Den číslo svatba - pochopila jsem, že Cosmic Kids byl jenom začátek mýho oblíbenýho životního přátelství. Děkuju.

Cosmic
Cosmic

KAMILA O TEREZE

Původně jsem chtěla, aby holky psaly o sobě navzájem. To ale vzhledem k nenadálým životním zvratům nebylo možné, proto to bude prozatím takhle subjektivní. Tereza se k nám přidala loni na podzim, ve chvíli, kdy jsem byla rozpolcená mezi několik pravidelných klientů a Cosmic Kids jsem slepě odložila na druhou kolej.

To Terka mi pomohla znovu vidět smysl v tom, co jsem roky budovala a dodala mému dosavadnímu chaosu řád. Byly dny, kdy jsem všechno vzdávala a Terka kopala za náš tým a nikdy nás v tom nenechala. Jsem jí vděčná za její věčnou trpělivost, empatii a pochopení - vždycky jsem věděla, že kdyby cokoliv, Terka tu bude a problémy už nebudou. Děkuju. Hrozně se mi na ní líbí její vášeň pro ekologii a s jakou citlivostí tematicky edukuje okolí.

Terka chce dělat jenom věci, které jí dávají smysl a v tom si rozumíme na 100%.

Díky za vás všechny, kteří se na Cosmic Kids podílíte. Díky Rozálie, Terezo, Kristýno, Danyno, Štěpáne, Kajetáne, Kateřino, Adélo, Ondro, Aničko, Aneto. A rodino. Protože nynější podobu a koncept Cosmic Kids máte na svědomí hlavně vy.

TakeCare (o sebe, o okolí a věci okolo sebe)
Kamila


P.S. Pokud se mnou chcete cokoliv sdílet osobně,  napište mi na e-mail kamila@cosmickids.cz 

Cosmic